سرامیک مناسب اتاق خواب

سرامیک مناسب اتاق خواب

وقتی یک ساختمان بازسازی یا ساخته می‌شود، مرحله نازک کاری، بیشترین تاثیر را در ظاهر ساختمان خواهد داشت. نازک کاری، مرحله ای است که پس از سفت کاری انجام می‌شود و مصالحی که در این مرحله به کار گرفته می‌شوند، سقف، دیوارها و کف را می‌پوشانند. همه این مصالح قطعا در زیبایی ساختمان تاثیر خواهند داشت. حالا با توجه به اینکه اتاق خواب از فضاهای مهم در یک ساختمان به شمار می‌رود، سرامیک مناسب اتاق خواب تاثیر زیادی در جلوه آن در ذهن خواهد داشت.

سرامیک مناسب اتاق خواب کدام است؟

شاید دلیل این موضوع را می پرسید که چرا سرامیک مناسب اتاق خواب می‌تواند در زیبایی آن تاثیر بگذارد؟ این موضوع چندین دلیل دارد:

  • با توجه به اینکه سرامیک هم برای دیوار و هم برای کف استفاده می شود، درصد قابل توجهی از اتاق خواب را می‌پوشاند.
  • به خاطر اینکه بخش قابل توجهی از محیط سرامیک شده است، توجه دیدگان مخاطب در وهله اول به سرامیک جلب می‌شود.
  • با توجه به اینکه معمولا متریال زمینه که برای دیوار و سقف استفاده می‌شوند، سفید هستند (مثل گچ)، استفاده از سرامیک با طرح و رنگ مختلف، سبب می شود زیبایی محیط یا عدم آن در ذهن مخاطب تحت تاثیر قرار بگیرد.

حالا این دلایل شما را قانع خواهند کرد که در انتخاب سرامیک مناسب اتاق خواب دقت به خرج دهید. با توجه به اینکه سال های سال قرار است از اتاق خواب استفاد کنید، پیشنهاد می‌کنیم که نهایت دقت را در انتخاب سرامیک برای اتاق خواب به خرج دهید.

بررسی و راهنمای انتخاب سرامیک مناسب کف اتاق خواب

در دوره و زمانه الان، متریال اصلی پوشش دیوار، کف و حتی گاها سقف که مردم استفاده می‌کنند، سرامیک است. انتخاب سرامیک چیز زیاد پیچیده ای نیست و شما می‌توانید با داشتن اطلاعاتی محدود ولی کامل، خرید سرامیک را به خوبی انجام دهید. ما در این بند شما را برای انتخاب و خرید سرامیک مناسب اتاق خواب راهنمایی می‌کنیم.

راهنمای خرید سرامیک مناسب اتاق خواب

نکات خرید سرامیک مناسب کف و دیوار اتاق خواب

با توجه به تقاضای بالا برای خرید سرامیک کف اتاق خواب و همچنین بدنه و سقف، شرکت های زیادی هستند که اقدام به تولید سرامیک می‌کنند. تنوع شرکت ها سبب تنوع کیفیت محصولات سرامیک می‌شود و به همین دلیل شما باید کمی‌اطلاعات راجع به سرامیک داشته باشید تا بتوانید خرید خوبی را پشت سر بگذرانید.

  • بررسی کیفیت سرامیک شرکت ها:

شرکت های متعددی هستند که سرامیک تولید می‌کنند. اما این نکته را بدانید که برخی از شرکت ها کلا سرامیک با کیفیت تری تولید می‌کنند و البته قیمت محصولات هم بالا است. برای مثال اگر دو سرامیک دیدید که دارای درجه بندی و مشخصات یکسان هستند اما یکی قیمت بالاتری دارد، از فروشنده نام تولید کننده را سوال کنید، قطعا با هم متفاوت خواهند بود.

  • بررسی درجه بندی کاشی و سرامیک اتاق خواب:

اگر احتمالا برای خرید حضوری کاشی و سرامیک اقدام کرده باشید، متوجه می‌شوید که هر سرامیک دارای درجه بندی خاص خودش است. این درجه بندی ها کیفیت ساخت سرامیک را در شرکت تولید کننده نشان می‌دهد. برای درجه بندی سرامیک، استانداردهایی تعرف شده است که تولیدکنندگان بر این اساس برای هر سرامیک، یک شاخص به عنوان عدد درجه قرار می‌دهند. مثلا سرامیک درجه 1، درجه 2، درجه 3 تا درجه 5 که به ترتیب دارای کیفیت بالاتری هستند. البته همانطور که در بالا هم به آن اشاره کردیم، این احتمال بسیار است که سرامیک درجه 1 یک شرکت از سرامیک درجه 1 شرکت دیگر باکیفیت تر باشد.

برای مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر در مورد درجه بندی کاشی و سرامیک، مقاله زیر توصیه می‌شود:

درجه بندی کاشی و سرامیک

  • بررسی تاب کاشی و سرامیک اتاق خواب:

یک مسئله مهم در انتخاب کاشی و سرامیک، میزان تاب و قوس آن ها است. کاشی و سرامیک ها تاب دارند، اما میزان آنها متفاوت است. مثلا در سرامیک درجه 1، تاب کاشی کمتر از درجه های 2، 3 و 4 است. میزان تاب در نصب کاشی و سرامیک نمایان می‌شود، پس هرچه تاب سرامیک کمتر باشد، خروجی و نتیجه کار بهتر خواهد بود.

نکاتی برای انتخاب سرامیک مناسب اتاق خواب

حالا که اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دادیم تا بتوانید با استفاده از آن اقدام به خرید سرامیک اتاق خواب نمایید، چند نکته هست که لازم دانستیم برای انتخاب بهتر آنها را خدمتتان عرض کنیم.

راهنمای انتخاب سرامیک اتاق خواب

  • رنگ مناسب را برای اتاق خواب انتخاب نمایید.

یکی از مهمترین مولفه ها که باید در انتخاب سرامیک مناسب اتاق خواب در نظر بگیرید، رنگ سرامیک است. وقتی بخواهید اجزاء دکوراسیون را بچینید، متوجه خواهید شد که رنگ سرامیک اگر با اجزاء دکوراسیون هماهنگ و ست باشد، خیلی نمود بهتری خواهد داشت. اتاق خواب، یک محیطی است که بیشتر برای استراحت استفاده می‌شود و شما در انتخاب سرامیک، نباید رنگ هایی انتخاب نمایید که شاد و روشن باشند. بهترین رنگ ها برای اتاق خواب از نظر ما، رنگ های خنثی مثل قهوه ای، کرم تیره، طوسی، خاکستری است.

  • ابعاد مناسب برای سرامیک اتاق خواب

سرامیک هایی که تولید می‌شوند، تنوع ابعاد و سایز دارند. سرامیک های کف که اکثرا مربع هستند، و از ابعاد 25*25 شروع شده و تا ابعاد 100*100 هم موجود هستند. سرامیک دیوار هم حداقل از 30*60 شروع می‌شود و ابعاد آن تا 3*2 ( اسلب) هم می‌رسد. برای کف اتاق خواب، توصیهمی‌کنیم که حداقل از سرامیک های 50*50 استفاده نمایید. سرامیک های کوچک، جلوه خوبی در کف ندارند. همچنین اگر به دنبال لوکس شدن فضای اتاق خواب هستید، توصیه می‌کنیم که از سرامیک های اسلب کمک بگیرید. اسلب از ابعاد 60*120 به بالا موجود هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *