سرامیک کف روشن یا تیره؟

سرامیک کف روشن یا تیره؟

یکی از رایج ترین سوالات در مورد انتخاب سرامیک و کفپوش منزل این است که می پرسند سرامیک کف روشن یا تیره؟ کدام را بخریم؟ به همین منظور در این مطلب تصمیم گرفتیم تا در مورد بحث های پیرامون این سوال، برای شما محتوایی تهیه کنیم تا راهنمایی برای خرید بهتر شما باشد.

سرامیک روشن برای کف

در سال های اخیر، استفاده از کاشی و سرامیک به عنوان کفپوش به شدت گسترش یافته است و شما کمتر ساختمانی را سراغ خواهید داشت که در کف آن از سرامیک استفاده نشده باشد. سرامیک ها دارای تنوع گسترده ای هستند و از طیف تیره تا روشن در بازار موجود هستند. اینکه سرامیک کف روشن یا تیره، کدام یک برای خرید گزینه بهتری هستند؟ باید از جنبه های گوناگون بررسی شود که ما قرار است در این مطلب همین روال را در پیش بگیریم.

سرامیک کف تیره دارای مزیت ها و معایبی است که باید در کنار مزیت ها و معایب سرامیک کف روشن قرار بگیرد تا مشخص شود کدام برای نیاز شما بهتر است. از حیث ظاهر، تمیزی، کیفیت، هماهنگی با دکوراسیون می توان دو سرامیک تیره و روشن را با هم مقایسه نمود.

سرامیک کف روشن یا تیره؟ کدام را بخریم بهتر است؟

اگر در حال بازسازی ساختمان خود هستید یا خانه نو می سازید، طبیعی است که برای انتخاب بین طیف تیره و روشن سرامیک با کمی مشکل مواجه شوید، چون قرار است یک عمر از ساختمان استفاده شود و قطعا این انتخاب تاثیر بسیار زیادی در زیبایی محیط خواهد داشت.

سرامیک کف روشن یا تیره؟

اینکه سرامیک کف روشن بهتر است یا تیره؟ کاملا به سلیقه شما بستگی دارد ولی افرادی هستند که در انتخاب بین این دو با مشکل مواجه هستند. برای اینکه این مشکل شما را در مورد سرامیک کف روشن یا تیره برطرف نماییم، ابتدا بهتر است به سراغ بررسی ویژگی های هر یک از سرامیک های تیره یا روشن برویم:

بررسی ویژگی های سرامیک روشن

بسیاری از افرادی که قصد خرید سرامیک را دارند، سرامیک روشن را انتخاب می‌کنند، اما سرامیک دارای رنگ روشن چه ویژگی هایی دارد که افرد را برای خرید ترغیب می‌نماید؟

بهترین سرامیک رنگ روشن برای کف

سرامیک های رنگ روشن چند ویژگی عمده دارند که سبب محبوبیت آنها شده است:

 • ست شدن با اجزاء دکوراسیون

یکی از مهمترین مواردی که در سرامیک رنگ روشن وجود دارد، هماهنگی آن با سایز تجهیزات منزل است. دیگر این دغدغه را نخواهید داشت که وسایل منزلتان با سرامیک ها ست می شوند یا نه، به احتمال زیاد اگر سرامیک رنگ روشن انتخاب کنید، در ست شدن و هماهنگی با دیگر اجزاء مشکلی وجود نخواهد داشت و به راحتی با هم ست خواهند شد.

 • پخش نور بیشتر در محیط

بارزترین ویژگی رنگ های روشن، تلالو ویژه تر نور در محیط است. این ویژگی به خاطر این است که رنگ روشن می تواند نور را انعکاس دهد و همین موضوع سبب می شود که با حضور سرامیک های روشن در کف، محیطی پر نور تر داشته باشیم.

 • جلوه زیباتر در ساختمان

سرامیک های روشن به خصوص سرامیک های دارای لعاب براق روشن، جلوه زیباتری از خود در محیط به نمایش می‌گذارند. اگر می‌خواهید محیط زیباتر و همه پسندتری داشته باشید، و در آینده هم ساختمان راحت تر به فروش برود، سرامیک رنگ روشن می‌تواند انتخاب درستی باشد.

 • بزرگ تر نشان دادن فضای داخلی

به خاطر بازتاب نوری که سرامیک های روشن دارند، محیط را بزرگ تر از آنچه که هست در نظر مخاطب می آورند. اگر می‌خواهید محیط جلوه بزرگ تری در دیدگان سایر افراد داشته باشد، انتخاب سرامیک رنگ روشن انتخاب درستی خواهد بود.

ویژگی سرامیک کف روشن

اینها 4 مورد از مهمترین ویژگی های سرامیک روشن بود. در اینکه سرامیک کف روشن یا تیره کدام بهتر هستند، این موارد نمی‌تواند باعث برتری قطعی سرامیک روشن برای انتخاب شما باشد. ولی در کل، سلیقه افراد جامعه به سمت سرامیک های رنگ روشن است تا تیره.

سرامیک مات بهتر است یا براق؟

مزیت های سرامیک کف روشن یا تیره در پایین ویژگی های آنها ذکر خواهد شد تا شما یک جمع بندی مناسب در هر بخش داشته باشید. حالا می توان از مهمترین مزایا و معایب سرامیک کف روشن نام برد.

مزایای سرامیک کف روشن:

 1. نمایش بزرگ تر فضا با بازتاب بیشتر نور در محیط
 2. ست شدن با انواع اجزاء دکوراسیون
 3. القاکردن حس آرامش در ذهن مخاطب
 4. عدم محدودیت در به کارگیری در انواع سبک دکوراسیون

معایب سرامیک کف روشن:

 1. سرعت بالا در کثیف شدن
 2. نیاز به تمیز کردن به صورت مرتب و مداوم
 3. جلوه لکه و کثیفی روی سرامیک رنگ روشن

بررسی ویژگی‌های سرامیک تیره

همانطور که سرامیک رنگ روشن دارای ویژگی هایی بود، در مقابل باید از ویژگی‌های سرامیک تیره هم نام ببریم.

بهترین سرامیک کف تیره برای ساختمان

 • طراحی مدرن محیط

یکی از ویژگی هایی که سرامیک رنگ تیره دارد این است که می تواند در طراحی داخلی با سبک مدرن، مورد استفاده قرار بگیرد. در سال های اخیر استفاده از سرامیک تیره برای دکوراسیون مدرن، افزایش قابل توجهی داشته است.

 • بسته تر نشان دادن فضا

سرامیک تیره نسبت به سرامیک روشن، دارای بازتاب نوری بسیار کمتری است. بنابراین انتظار داریم که استفاده از سرامیک کف تیره، محیط را کوچک تر و بسته تر نشان دهد. این موضوع به گرم تر شدن و صمیمی شدن محیط کمک بیشتری خواهد کرد.

 • روشنایی ملایم ساختمان

سرامیک کف تیره نور را بازتاب نمی دهد، بنابراین روشنایی کمتری در محیط خواهد بود. اگر بخواهیم بدانیم که از نظر روشنایی سرامیک کف روشن یا تیره، باید گفت سرامیک روشن نور بیشتری در محیط پخش می کند، اما سرامیک تیره از شدت نور و روشنایی درمحیط می کاهد و روشنایی ملایم تری در ساختمان حاکم خواهد شد. بنابراین در اتاق خواب ها و اتاق های استراحت که باید تاریک تر از حد معمول باشند، می توان از سرامیک تیره برای کف اتاق خواب بهره برد.

و اما مزایا و معایب سرامیک کف تیره چیست؟

مزایای سرامیک کف تیره:

 1. ایجاد جلوه با ابهت در فضا
 2. جلوه کمتر کثیفی ها
 3. عدم نیاز به تمیز کردن مداوم
 4. مناسب برای طراحی دکوراسیون مدرن

معایب سرامیک کف تیره:

 1. کوچک تر نشان دادن فضا
 2. جلوه بیشتر گرد و خاک

جمع بندی نهایی؛ سرامیک کف تیره بهتر است یا روشن؟

پاسخ به این سوال به خود شما بر می گردد. شما باید سلیقه، محیط و کاربری ساختمان را در نظر بگیرید و بعد برای سرامیک کف روشن یا تیره تهیه نمایید. با توجه به اینکه ما در بالا به بررسی و مقایسه سرامیک کف تیره و روشن از همه جنبه ها پرداختیم، شما با کمک این موارد، می توانید تصمیم بگیرید که برای کف ساختمان سرامیک تیره بهتر است یا روشن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *