سرامیک مات بهتر است یا براق؟

سرامیک مات بهتر است یا براق؟

سرامیک مات بهتر است یا براق؟ معایب سرامیک براق و مات چیست؟ سرامیک کف مات بهتره یا براق؟ کاشی بین کابینتی مات یا براق بخریم؟ برای سرامیک سرویس بهداشتی مات یا براق کدام بهتر هستند؟ همه اینها پرسش هایی است که به صورت رایج کاربران اینترنت، قبل از خرید جستجو کرده اند و به همین دلیل می‌خواهیم در این مطلب به صورت کامل به این پرسش ها پاسخ دهیم.

مقایسه سرامیک مات و براق، کدام بهتر هستند؟

اگر برای اولین بار است به خرید کاشی و سرامیک می‌روید، احتمالا با دو نوع عمده سرامیک از نظر لعاب مواجه می‌شوید. یکی انواع سرامیک مات و دیگری انواع براق ( که به برخی از آنها نیمه براق هم گفته می‌شود). قطعا اولین تفاوت این دو نوع سرامیک در ظاهریشان است. متریال مات کلا هیچ بازتابی از تصاویر ندارند و درخشندگی کمتری نسبت به متریال براق دارند، در همه صنایع هم همینگونه است، علی الخصوص سرامیک که موضوع امروز بحث ما است.

قطعا در هنگام خرید کاشی و سرامیک، فروشندگان به شما سرامیک های مختلفی پیشنهاد می‌دهند و قطعا شما ممکن است با این سردرگمی مواجه شوید که سرامیک مات بهتر است یا براق؟ برای همین، در این مقاله به خوبی هر دو نوع سرامیک را باهم مقایسه خواهیم کرد.

سرامیک مات بهتر است یا براق؟ شما بگویید!

هر کدام از انواع سرامیک مات و براق دارای مزیت ها و در کنار آن، دارای معایبی هم هستند. با کنار هم قراردادن این مزایا و معایب و بررسی آنها، می‌توان تصمیم گرفت که کدام بهتر است؟ همچنین شما بعد از خواندن این متن خودتان به عنوان کسی که میخواهید سرامیک بخرید، می‌توانید با نگاه کارشناسانه بین سرامیک مات و براق، انتخاب نمایید.

سرامیک مات بهتر است یا براق؟ کدام را بخریم؟

  • مقایسه ظاهر سرامیک مات و براق

انصافا سرامیک‌های براق نسبت به سرامیک‌های مات دارای جلوه ای زیباتر هستند. این وقتی نمود پیدا خواهد کرد که شما سرامیک را در کف یا دیواره‌های ساختمان خود کار کرده باشید. سرامیک براق در ساختمان با بازتاب نور و درخشش بی نظیر خود، نمای فوق العاده ای در ذهن مخاطب ایجاد خواهد کرد. این در حالی است که سرامیک مات چنین ویژگی ای نخواهد داشت و مزیت بازتاب نور و درخشندگی برای آن منتفی است. اگر به دنبال فضایی لوکس هستید، سرامیک مات برای شما جوابگو نخواهد بود. برای اینکه فضای منزل یا ساختمان شما لوکس تر دیده شود، ویژگی های ظاهری سرامیک براق به شما کمک می‌کند. این بند به تنهایی می‌تواند تا حدودی زیادی به شما کمک کند که متوجه شوید که سرامیک مات بهتر است یا براق.

  • مقایسه سرامیک مات و براق از نظر محیطی

دید محیط در ذهن مخاطب به چیدمان و متریال ساختمان بستگی دارد. اگر یک محیط را بخواهید یک پارچه نشان دهید یا یک محیط را بزرگتر از آنچه که هست، می‌توانید با چیدمان یا متریال به کار رفته در بدنه و کف این کار را انجام دهید. سرامیک هایی با طرح و رنگ متفاوت می‌توانند بازتاب متفاوتی از محیط در ذهن مخاطب داشته باشند. به علت بازتاب نور در محیط که در بالا خدمتتان عرض کردیم، سرامیک براق می‌تواند محیط را بزرگتر از آنچه که هست نمایش دهد. همچنین از نظر روشنایی سرامیک های براق به علت بازتاب نور، محیط را روشن تر نشان خواهند داد. سرامیک مات به این علت که نور را به خود جذب می‌کند، بازتاب نور ندارد و محیط را تاریک تر نشان خواهد داد.

مقایسه سرامیک مات و براق از نظر ظاهر و محیط

  • مقایسه سرامیک مات و براق از نظر لغزندگی

برخی افراد وقتی می‌پرسند سرامیک مات بهتر است یا براق؟ منظورشان از این نظر است که اگر در کف کار کنند آیا لغزندگی آنها را با مشکل مواجه خواهد کرد یا نه؟ یک سرامیک به خودی خود براق نیست. برای اینکه یک سرامیک تبدیل به سرامیک براق شود، باید صیقل داده شود تا یک سطح صاف و درخشنده به دست بیاید. این صیقل کم و زیاد دارد و سرامیک های نانوپولیش و سوپرپولیش بیشترین میزان صیقل را دارند و برای همین فوق العاده براق و آینه ای هستند. این صیقل دادن، سبب لغزندگی سطح سرامیک می‌شود و طبیعتا هر چقدر صیقل شدیدتر باشد، سطح سرامیک لغزنده تر خواهد بود. بنابراین سرامیک براق لغزنده تر از سرامیک مات است و نمی‌توانید هر جایی از آن استفاده نمایید.

  • مقایسه سرامیک مات و براق از نظر کثیفی و تمیزی

خیلی از خانم ها در خانه به این موضوع حساس هستند که حتما خانه باشد، حالا سرامیک به خاطر اینکه بخش گسترده‌ای از پوشش محیط را در بر می‌گیرد، می‌تواند در تمیز نشان دادن یا ندادن محیط تاثیر بسزایی داشته باشد. اگر شما موضوع تمیز ماندن و کمتر کثیف شدن سرامیک برایتان اهمیت دارد، پس بیاید باهم بررسی کنیم و ببنیم از نظر تمیز و مقاومت شیمیایی، سرامیک مات بهتر است یا براق؟ همانطور که از ابتدا به آن اشاره داشتیم، سرامیک براق دارای سطح صیقل خورده است ولی در سرامیک مات اینگونه نیست. وقتی یک سطح کاملا صاف و صیقل خورده باشد، قطعا کمتر کثیفی به خود می‌گیرد و تمیز کردن آن راحت تر خواهد بود. پس با این استدلال، باید برتری را در این بند به سرامیک براق بدهیم. سرامیک براق هم دیرتر کثیف می‌شود و هم اینکه راحت تر می‌توانید تمیز کنید. اما سرامیک مات کثیفی را ممکن است جذب بکند. برای مثال اگر سرامیک مات برای کف داشته باشید که قهوه روی آن بریزد، برای تمیز کردن آن به دردسر خواهید افتاد.

  • مقایسه سرامیک مات و براق از نظر نگهداری

مقایسه سرامیک مات و براق از منظر نگهداری نیز مهم است.

جدول زیر مقایسه موارد بالا را در چندین سطر و ستون خلاصه کرده است:

نوع لعاب سرامیک ظاهر سرامیک جلوه محیطی سرامیک لغزندگی سرامیک نگهداری و تمیز کردن
براق درخشنده محیط را روشن تر و بزرگ تر نشان می‌دهد. لغزنده است. نگهداری و تمیز کردن راحت تری دارد.
مات کدر محیط را تاریک تر و کوچک تر نشان می‌دهد. لغزنده نیست. نگهداری و تمیز کردن دشوارتری دارد.

 

سرامیک کف مات بهتره یا براق؟

یکی از مهمترین سوالاتی که در مقایسه سرامیک مات و براق پرسیده می‌شود، این است که سرامیک کف مات بهتره یا براق؟ سوال سرامیک مات بهتر است یا براق، یک سوال کلی بود، اما سوال دومی‌ قطعا جزئی تر است و می‌تواند بیشتر به شما کمک کند. این همیشه سوال کاربران و مشتریان است که سرامیک کف، براق باشد بهتر است یا مات؟

سرامیک کف مات بهتره یا براق؟

برای پوشش کف باید چندین نکته را در نظر گرفت:

  • لغزندگی
  • استحکام
  • نگهداری
  • زیبایی

اینها مهمترین مواردی هستند که قبل از انتخاب سرامیک مات یا براق برای کف باید درباره شان تصمیم گرفته باشید. تنها ایرادی که به سرامیک براق برای کف می‌توان گرفت؛ لغزنده بودن آن است. مگرنه در سه مورد دیگر به وضوح برتری سرامیک براق مشخص و محرز است.

پس اگر مشکلی بابت لغزنده بودن کف ساختمان خود ندارید، از سرامیک براق استفاده نمایید. البته بسیاری از سرامیک ها هستند که براق هستند ولی لغزندگی آنها به قدری نیست که شما نگران باشید. اگر برای کف سالن، کف پذیرایی و حتی کف آشپزخانه میخواهید از سرامیک نیمه براق و براق استفاده کنید، مشکلی وجود ندارد. فقط توصیه می‌شود که از سرامیک براق در سرویس بهداشتی و حمام و مکان هایی که قرار است آبریزی زیادی داشته باشد، استفاده نشود.

کاشی مات یا براق برای سرویس بهداشتی، سرامیک سرویس بهداشتی مات یا براق کدام بهتر هستند؟

با توجه به اینکه در مورد سرامیک مات و براق توضیحاتی را خدمت شما ارائه دادیم، می‌توانید تا حدود زیادی متوجه شوید که کاشی مات یا براق برای سرویس بهداشتی مناسب هستند. همانطور که در بند قبلی به آن اشاره کردیم، سرامیک براق دارای اصطکاک پایین تری است و این سبب ایجاد لغزندگی در کف خواهد شد.

وجود آب، حتی به مقدار کم، سبب تشدید لغزندگی سرامیک براق می‌گردد که توصیه می‌کنیم در مکان هایی که بیشتر در معرض خیس شدن هستند، مثل سرویس بهداشتی، حمام، حوالی استخر، استفاده نشود.

پس اگر سوالتان این است که سرامیک سرویس بهداشتی مات بهتر است یا براق، به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای دیوار حمام و دستشویی حتما از سرامیک براق استفاده کنید تا جلوه و درخشندگی فوق العاده ای به محیط ببخشید. اما برای سرامیک سرویس بهداشتی مات یا براق برای کف اگر قصد تصمیم گیری دارید، گزینه مات برای شما گزینه بهتر و ایمن تری است.

کاشی مات یا براق برای سرویس بهداشتی

اگر نگران زیبایی محیط خواهید بود، باید بگوییم که ترکیب سرامیک براق دیوار و مات کف، می‌تواند یک هارمونی مناسب ایجاد کند و با تضادی که ایجاد کرده، محیط شما را زیباتر نشان دهد.

کاشی بین کابینتی مات یا براق؟

اگر میخواهید بپرسید که برای دیوار و بین کابینت سرامیک مات بهتر است یا براق؟ باید بگوییم که شما برای دیوار هیچ محدودیتی برای نصب سرامیک براق نخواهید داشت. همچنین بین کابینت و پشت سینک، می‌تواند گزینه مناسبی برای استفاده متریال براق، از جمله سرامیک براق باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *