نکات انتخاب سرامیک برای خانه های کوچک

نکات انتخاب سرامیک برای خانه های کوچک

با توجه به اینکه سرامیک به یکی از محصولات جدایی ناپذیر در خانه ها و ساختمان ها تبدیل شده است، به همین سبب میخواهیم در مورد موضوع سرامیک برای خانه های کوچک، مطالبی را خدمت شما ارائه دهیم که قطعا برای شما مفید و موثر خواهد بود.

امروزه، ساخت خانه های کوچک و آپارتمان نشینی به شدت در حال گسترش است. برای همین، یکی از جستجوهای مردم در گوگل، سرامیک مناسب برای خانه های کوچک است. با توجه به محدود بودن ابعاد فضاها در خانه های کوچک، باید در انتخاب سرامیک، دقت لازم را به خرج داد، تا بتوان یک سطح کار زیبا را در کف و بدنه ساختمان، پدید آورد.

ما سعی داریم که در این مورد به شما کمک کنیم تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید و در خرید سرامیک برای خانه های کوچک، کمترین خطا را داشته باشید. پس با همراه باشید تا بتوانیم این نکات را به شما منتقل نماییم.

سرامیک مناسب خانه های کوچک

نکات انتخاب سرامیک برای خانه های کوچک

اگر چه انتخاب سرامیک برای خانه، یک امر سلیقه ای است، اما استفاده از تجربیات و نظرات کارشناسان در کنار سلیقه شما، می‌تواند انتخاب بهتری برای شما به ارمغان بیاورد. ما بر اساس معیارهای ظاهری و کیفی، شما را در راستای خریدی بهتر، راهنمایی خواهیم کرد.

  • انتخاب سرامیک مناسب خانه کوچک بر اساس ابعاد؛

یکی از مهمترین نکاتی که باید در انتخاب سرامیک مناسب خانه های کوچک، به آن دقت داشته باشید، ابعاد سرامیک است. انتخاب ابعاد درست از سرامیک، می‌تواند بزرگی و یا کوچکی فضای شما را تحت تاثیر قرار دهد، به این گونه که با انتخاب سرامیک های کوچک برای کف، فضای خانه نیز کوچکتر نشان داده می‌شود. اما با توجه به اینکه فضای یکپارچه هال و پذیرایی در خانه ها و آپارتمان های کوچک، محدود است، شما نمی‌توانید ابعاد بیش از اندازه بزرگ را انتخاب کنید، چرا که پرتی کار زیاد خواهد شد و سطح خوبی از کار در نخواهد آمد.

قطعا هیچکس نمیخواهد فضای خانه اش کوچکتر از این که هست نشان داده شود، پس در اینجا خوب به این مسئله دقت کنید. بهترین انتخاب برای کف ساختمان های کوچک، ابعاد 60*60 و 50*50 خواهد بود. البته قبل از انتخا سرامیک، سعی کنید ابعاد کل فضا را اندازه گیری نمایید تا بتوانید تعداد کاشی هایی که برای کف به کار می‌روند را تخمین بزنید. با توجه به اینکه فروش کاشی بر اساس متر مربع انجام می‌شود، می‌توانید با محاسبه زیر، تعداد کاشی های مورد نیاز خود را بر حسب متر بدست آورید:

در ابتدا، مساحت کاشی مورد نظر خود را بدست آورید: مثلا برای محاسبه ابعاد 60*60، این دو عدد را بر حسب متر که روی ماشین حساب 6/0 خواهد بود در هم ضرب کنید که عدد 36/0 بدست خواهد آمد. حالا ابعاد نهایی کاتر که مثلا 12 متری است را بر مساحت هر کاشی تقسیم می‌کنیم تا تعداد کاشی ها بدست آید. در اینجا 12 تقسیم بر 36/0 عدد حدودی 34 را برای ما محاسبه می‌کند. حساب تعداد کاشی به شما کمک می‌کند که بتوانید پرتی کار را برای محیط محاسبه کنید.

  • انتخاب سرامیک آپارتمان کوچک بر اساس طیف رنگی؛

بعد از انتخاب ابعاد، حال نوبت این است که به سراغ انتخاب سرامیک با طیف رنگی مناسب برای خانه های کوچک برویم. این نکته را به خاطر داشته باشید که سرامیک های روشن به علت پخش و انعکاس نور، محیط را بزرگ تر نشان می‌دهند و سرامیک های مات به علت جذب نور، محیط را بسته تر و کوچکتر نشان می‌دهند. پس اگر میخواهید فضایی داشته باشید که در دید مخاطبان، بزرگتر نشان داده شود، سرامیک با طیف رنگی روشن انتخاب هوشمندانه تری برای شما خواهد بود.

سرامیک های سفید، کرم، طوسی روشن و غیره از سری سرامیک های رنگ روشن در بازار هستند که هم با معماری امروزی هماهنگ هستند و هم مورد پسند عام قرار می‌گیرند.

خرید سرامیک برای خانه کوچک

  • انتخاب سرامیک برای فضای کوچک بر اساس لعاب؛

لعاب کاشی و سرامیک به دو دسته براق و مات تقسیم می‌شود. هر دو گروه، دارای مزیت ها و معایبی هستند که می‌توانند در تصمیم شما تاثیر بگذارند. سرامیک های براق به طور کلی زودتر کثیف می‌شوند، راحت تر تمیز می‌شوند و نور را به خوبی در محیط پخش می‌کنند و البته کمی‌هم لیز هستند. سرامیک های مات، لیز نیستند، دیرتر کثیف می‌شوند، سخت تر هم تمیز می‌شوند و نور محیط را به خود جذب می‌کنند.

پس با توجه به پخش نوری که سرامیک های براق دارند، انتخاب شما برای خانه های کوچک، می‌تواند سرامیک براق باشد. سرامیک های براق، زیبایی و جلوه بیشتری دارند و در خانه های لوکس، بیشتر از سرامیک براق استفاده می‌شود. در واقع با انتخاب سرامیک براق، شما با یک تر، دو نشان می‌زنید. هم فضای خانه خود را بزرگتر نشان می‌دهید و هم فضای لوکس تری بر خانه و کاشانه خود حاکم می‌کنید.

نکته در مورد چیدمان کشی برای خانه های کوچک؛

بعد از اینکه کاشی و سرامیک مورد نظر خود را انتخاب کردید، حتما در مورد چینش آن با کاشی کار خود مشورت کنید. کل برنامه ریزی های شما برای انتخاب کاشی و سرامیک برای خانه های کوچک می‌تواند با چینش اشتباه، از بین برود. کم ریسک ترین و بهترین چینش کاشی برای کف ساختمان های کوچک، چیدمان مستقیم است. این نوع چیدمان، هرگز از مد نخواهد افتاد و یکی از رایج ترین انواع چیدمان کاشی در دنیا محسوب می‌شود. اما نوع دیگری از چیدمان هم وجود دارد که می‌توانید فضای خانه را بزرگتر نشان دهد، اما پرتی کار را بالاتر می‌برد. این نوع چیدمان، چیدمان مورب نام دارد.

بهترین سرامیک برای خانه های کوچک

نتیجه گیری

با توجه به مطالبی که گفتیم، برای اینکه فضای کوچک خانه شما، بزرگ تر نشان داده شود، می‌توانید از سرامیک های روشن، با ابعاد نسبتا بزرگ و لعاب براق استفاده نمایید. البته، بازهم اختیار با شما است و این شمایید که تصمیم می‌گیرید چه نوع سرامیک را برای فضای کوچک خود انتخاب نمایید که به سلیقه شما بر می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *