راهنمای انتخاب سینک ظرفشویی مناسب

راهنمای انتخاب سینک ظرفشویی

در این مطلب قرار است درباره انتخاب سینک ظرفشویی مطالبی را خدمت شما ارائه دهیم. ما قصد داریم که در این مقاله درباره انواع سینک صحبت کنیم و نکاتی را برای انتخاب و خرید سینک ظرفشویی به شما منتقل کنیم. همچنین در مورد کاربرد و برندهای معروف ایرانی و خارجی سینک ظرفشویی هم صحبت خواهیم کرد. توصیه می‌کنیم این مطلب را حتما تا انتها دنبال بفرمایید، چون نکات مفیدی در این مقاله گنجانده شده است که قطعا برای شما مفید خواهد بود.

به تعبیری اگر بخواهیم سینک ظرفشویی را تعریف کنیم، باید گفت که لگنی است که در آشپزخانه نصب می‌شود و در آن ظرف و مواد غذایی را شستشو می‌دهند. سینک ظرفشویی متنوع است و در انواع تک کاسه و دو کاسه یافت می‌شود. انواع تک کاسه آن بیشتر مناسب آشپزخانه های کوچک است و انواع دوکاسه آن، رایج ترین انتخاب برای آشپزخانه ها است. لگن سینک ظرفشویی می‌تواند از انواع مختلفی مثل شیشه، گرانیت، سنگ، سرامیک، استیل و غیره باشد. با توجه به سختی انتخاب سینک ظرفشویی، ما در این مقاله سعی کرده ایم با ارائه توضیحات مفید، شما را در خرید این محصولات یاری برسانیم.

انتخاب سینک ظرفشویی از جایی مهم می‌شود که قرار است هزینه نسبتا بالایی برای آن پرداخت کنید و در صورت بی کیفیت بودن یا داشتن مشکلات فراوان، باید آن را تعویض کنید و دوباره هزینه کنید که این امر منطقی نخواهد بود. پس سعی کنید با خواندن این مطلب و همچنین کمک گرفتن از کارشناسان، انتخاب و خرید بهتری توام با دقت داشته باشید.

انتخاب سرامیک ظرفشویی

راهنمای جامع انتخاب سینک ظرفشویی

در این قسمت از متن، میخواهیم به طور کامل انواع سینک ظرفشویی را نام ببریم و با آنها آشنا شویم. بعد از آن، بر اساس هر کدام، نکات خرید و انتخاب را توضیح خواهیم داد:

انتخاب سینک ظرفشویی بر اساس انواع آن؛

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، جنس ساخت سینک ظرفشویی از مواد مختلفی است. هر کدام از این متریال که برای ساخت سینک مورد استفاده قرار می‌گیرد، دارای مزایا و معایبی است که باید آنها را برای خرید در نظر بگیرید. وقتی به یک فروشگاه برای خرید سینک بروید، با جنس های مختلفی از سینک مواجه خواهید شد. برخی از آنها زیباتر هستند، برخی دارای جنس مستحکم تری هستند و برخی هم دیرتر کثیف می‌شوند.

 • سینک ظرفشویی استیل؛

یکی از معمول ترین و رایج ترین سینک های موجود در بازار که می‌توانید آن را خریداری کنید، سینک استیل است. این نوع سینک ها به خاطر هماهنگی با انواع سبک دکوراسیون، قیمت مناسب و همچنین دوام بالا، یکی از بهترین و رایج ترین انتخاب ها برای آشپزخانه است و طرفداران بسیاری نیز دارد. این سینک ها از جنس استیل استنلس ساخته می‌شوند و در انواع مات و براق در بازار موجود هستند. تنها ایراد سینک استیل، مشکل لک شدن آن است که البته می‌توان با نظافت روزانه، به این مشکل خاتمه داد. تمیز کردن سینک های استیل نیز راحت است.

سینک ظرفشویی استیل

 • سینک ظرفشویی گرانیتی ( سنگی)؛

قطعا در فروشگاه های لوازم آشپزخانه که سر بزنید، سینک های گرانیتی توجه شما را جلب خواهد کرد. این سینک ها با ظاهری مدرن و زیبا طراحی شده اند و دارای تنوع در طرح و رنگ نیز هستند. معمولا استفاده از این سینک ها در آشپزخانه هایی که دارای طراحی و سبک دکوراسیون مدرن هستند، مرسوم است و معماران برای جلوه بیشتر آشپزخانه، از سینک گرانیتی استفاده می‌کنند. در انتخاب سینک ظرفشویی گرانیتی به خاطر داشته باشید که این محصولات دارای استحکام بالایی هستند و نمونه ها روشن آن، لکه کمتری به خود می‌گیرد. اما این سینک ها، اگر در نمونه های بی کیفیت انتخاب شوند، دارای معایبی نیز هستند. مثلا اینکه سخت تر تمیز می‌شوند، امکان ترک برداشتن آنها وجود دارد، و همچنین احتمال دارد که زیر لگن ها عرق کند. البته وجود این مشکلات در نمونه های باکیفیت تر سینک گرانیتی، می‌تواند بسیار کمتر باشد.

سینک ظرفشویی گرانیتی

 • سینک ظرفشویی شیشه ای؛

یکی دیگر از مدل های لوکس سینک ظرفشویی، انواع شیشه ای آن است. سینک های ظرفشویی شیشه ای دارای ظاهری زیبا و شیشه ای هستند و همین موضوع سبب شده است که خیلی ها مشتاق استفاده از این سینک ها برای آشپزخانه خود باشند. همچنین، سینک های شیشه ای از جنس سکوریت نشکن ساخته شده است و تا حدودی، در برابر ضربه و فشار، مقاوم است. اما در کنار این زیبایی، مشکلاتی هم به همراه دارد. شما نمی‌توانید همواره از سینک های شیشه ای استفاده کنید، چون دوام آنها نسبت به سینک های دیگر موجود، کمتر است. قیمت سینک شیشه ای هم نسبت به سینک استیل، بالاتر است و همین تعویض آن را سخت تر می‌کند. اگر از سینک کمتر استفاده می‌کنید و با هزینه آن مشکلی ندارید، می‌توانید از سینک ظرفشویی شیشه ای بهره ببرید. خط و خش زیاد، شکستگی، آب افتادن زیر رنگ، احتمال جدا شدن لگن از صفحه، از دیگر معایب و مشکلات سینک شیشه ای است.

سینک ظرفشویی شیشه ای

نتیجه این بند!

کم ریسک ترین انتخابی که می‌توانید برای خرید سینک ظرفشویی داشته باشید، سینک استیل است. با توجه به قیمت پایین تر، کیفیت و دوام بالا و همچنین راحتی در تمیز کردن، سینک استیل، می‌تواند انتخاب کم ریسک تری باشد. در انتخاب سینک ظرفشویی، سعی کنید حتما موارد فوق را در نظر داشته باشید.

انتخاب سینک ظرفشویی بر اساس کاربرد و نصب؛

در این بند هم قطعا نکات خوبی برای شما گنجانده شده است که به انتخاب سینک ظرفشویی درست برای شما منتهی خواهد شد.

 • سینک ظرفشویی توکار؛

یکی از دلایل محبوبیت سینک های توکار، این است که درون صفحه کابینت قرار می‌گیرد و در واقع بخشی از آن می‌شود. هیچ بخشی از سینک دیگر در بیرون دیده نمی‌شود و همین موضوع، سبب جلوگیری از مشکلات مختلفی می‌شود که برخی از خانم های خانه دار به آن آگاه هستند. برای نصب سینک توکار، باید کابینت را برش بدهند و سپس سینک را در بین صفحات قرار دهند. انتخاب سینک ظرفشویی توکار یا روکار، کاملا به شما و سلیقه تان بستگی خواهد داشت.

راهنمای خرید و انتخاب سینک ظرفشویی

 • سینک ظرفشویی روکار؛

برای نصب سینک روکار، دیگر نیازی به برش کابینت نیست. در واقع، کابینت سازان بر اساس ابعاد استاندارد سینک های روکار، یک فضای خالی در کابینت ها در نظر می‌گیرند و با دردسر کمتری، می‌توان سینک های روکار را نصب کرد. مزیت این نوع سینک ها، این است که هم نصب راحت تری دارد و هم چوب پشت سینک، کمتر آسیب می‌بیند و باد می‌کند.

انتخاب سینک ظرفشویی بر اساس برند؛

برندهای ایرانی و خارجی مختلفی اقدام به تولید انواع سینک ظرفشویی می‌کنند. در این قسمت، فقط قصد داریم برندهای خارجی و ایرانی با کیفیت را برای انتخاب بهتر شما، نام ببریم. آشنایی بیشتر با برندها، در مقالات آتی به صورت مفصل انجام خواهد گرفت.

برندهای خارجی با کیفیت تولید کننده سینک ظرفشویی؛

 • سینک های آروما ساخت ایتالیا
 • سینک های اوتیس ساخت کشور چین
 • سینک های فاستر ساخت ایتالیا
 • سینک های ظرفشویی شاک ساخت آلمان
 • سینک ظرفشویی سیگما ساخت ایتالیا

برندهای ایرانی با کیفیت تولید کننده سینک ظرفشویی؛

 • سینک های ظرفشویی اخوان
 • سینک های ظرفشویی ایلیا استیل
 • سینک های ظرفشویی درسا
 • سینک های ظرفشویی کن
 • سینک ظرفشویی استیل البرز

البته ما سعی کردیم برندهایی را معرفی کنیم که بیشتر در بازار موجود هستند، مگر نه برندهای بیشتری هستند که سینک با کیفیت تولید می‌کنند.

نتیجه گیری

برای انتخاب سینک ظرفشویی، باید در ابتدا خودتان تصمیم بگیرید که بیشتر زیبایی مهم تر است یا کیفیت و دوام. برخی از خانه ها دارای دو آشپزخانه هستند و از یکی، کمتر استفاده می کنند. برای این نوع آشپزخانه ها، می توان زیبایی را در اولویت قرار داد. با توجه به نکاتی که گفتیم، تصمیم گیرنده نهایی شما خواهید بود که چه نوع سینکی را انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *