برای کف حیاط سرامیک بهتر است یا موزاییک؟

برای کف حیاط سرامیک بهتر است یا موزاییک

برای کف حیاط سرامیک بهتر است یا موزاییک یا سنگ؟ آیا سرامیک برای کف حیاط مناسب است؟ برای کف حیاط چی خوبه؟ معایب سرامیک برای کف حیاط چیست؟ همه اینها سوالاتی هستند که در این مقاله میخواهیم راجع به آنها صحبت کنیم و در این مورد اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

برای کف حیاط سرامیک بهتره یا موزاییک؟

اخیرا سرامیک به یکی از پرفروش ترین مصالح ساختمانی تبدیل شده است و به خاطر تنوعی که این محصول دارد، در بسیاری از محیط ها قابل استفاده است. اما اینکه آیا سرامیک برای کف حیاط مناسب است یا خیر؟ باید از جنبه های گوناگونی امکان استفاده سرامیک را برای حیاط، بررسی نمود.

حیاط یک فضای بیرونی است و متریالی که در کف آن استفاده می شود، باید تحمل شرایط فضای بیرون را داشته باشد. سرما، گرما، برف، باران، رفت و آمد، باد، گرد و خاک و غیره همه از عواملی هستند که یک متریال در کف حیاط باید آنها را تحمل کند.

حالا به نظر شما برای کف حیاط سرامیک بهتر است یا موزاییک؟ در ادامه به مقایسه سرامیک و موزاییک خواهیم پرداخت. در انتها متوجه خواهید شد سرامیک کف حیاط مناسب تر است یا موزاییک و یا سنگ؟

برای کف حیاط سرامیک بهتر است یا موزاییک؟ مقایسه سرامیک، موزاییک و سنگ

حیاط یک فضای باز است و بنابراین متریالی که در کف آن مورد استفاده قرار می گیرد، باید بتواند با شرایط زیر سازگار باشد و در برابر فشارها مقاومت نماید:

  • زمستان ها سرد است، بنابراین باید در برابر سرمای گاها تا زیر صفر درجه مقاومت نماید.
  • در شهر های کویری باید در برابر گرم و سرد شدن ناگهانی مقاومت کند و دچار ترک خوردگی نشود.
  • در برابر بارش برف و باران آسیب نبیند و مقاوم باشد.
  • دارای جذب آب بسیار پایین باشد.
  • ضخامت بالا داشته باشد.
  • فشار وزنی قابل توجهی را بتواند تحمل کند.
  • متریال باید قابلیت شسشتو داشته باشد.
  • متریال مورد استفاده برای کف حیاط نباید لغزنده باشد.

با دانستن موارد بالا، حالا به مقایسه سرامیک، موزاییک و سنگ برای حیاط خواهیم پرداخت.

برای کف حیاط سرامیک بهتر است یا موزاییک؟

مقایسه سرامیک و موزاییک برای کف حیاط

حالا با توجه به موارد و ویژگی های حیاط که به آن اشاره کردیم، می توان به مقایسه موزاییک و سرامیک پرداخت.

سرامیک و موزاییک را در ادامه از جنبه های گوناگون مقایسه می کنیم و سپس نتیجه خواهیم گرفت که کدام یک از این متریال برای کف حیاط مناسب تر است:

  • مقایسه تنوع و طرح سرامیک و موزاییک برای حیاط

سرامیک و موزاییک دارای شیوه تولید متفاوتی هستند و به همین دلیل طرح های نهایی که از آنها تولید می شوند نیز متفاوت خواهند بود.

در بحث طرح و مدل هایی که تولید می شود، قطعا سرامیک از موزاییک بهتر است. سرامیک در انواع و اقسام مدل ها طراحی شده و به خط تولید می رسد و طرح سنگ، طرح آجر، طرح پارکت، طرح تراورتن، طرح چوب، طرح کاغذ دیواری از انواع طرح هایی است که تولید شده اند و عرضه می شوند.

اما موزاییک ها اکثرا دارای یک الگوی ثابت و مشخص و دارای طرح های شبیه به هم هستند.

تنوع سرامیک هم بسیار بالاتر از تنوع انواع موزاییک است.

نتیجه: در ظاهر، سرامیک دارای تنوع و طرح های بهتری نسبت به موزاییک است.

  • مقایسه نصب سرامیک و موزاییک برای حیاط

در مقوله مقایسه سرامیک و موزاییک برای کف حیاط و اینکه ببینیم برای کف حیاط سرامیک بهتر است یا موزاییک، باید آسانی نصب هم در نظر گرفته شود و ببینیم از بین این دو متریال، کدامیک دارای نصب آسان تری هستند.

مقایسه سرامیک و موزاییک برای کف حیاط، کدام بهتر است؟

برای اینکه بتوان یک متریال را روی کف یا دیوار نصب نمود، باید از مصالح و یا چسب استفاده نمود. دوغاب سیمان از رایج ترین ترکیبات مصالحی است که برای نصب متریال به کار گرفته می شود.

این ترکیب به خاطر جذب آب متریال، می تواند سبب چسبیدن به سطح محکم شود. حالا هر چه محصول دارای جذب آب بیشتری باشد، راحت تر خواهد چسبید و برعکس.

یکی از ویژگی های بارز سرامیک این است که جذب آب نسبتا بالایی دارند و به همین دلیل نصب راحتی هم دارند. اما جذب آب موزاییک بسیار پایین تر از سرامیک است و به همین خاطر نصب آن سخت تر از سرامیک است.

نتیجه: در مقوله نصب، موزاییک نسبت به سرامیک نصب سخت تر و پر هزینه تری دارد و از این نظر سرامیک برتری دارد.

این متن به روز رسانی می شود…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *