سرامیک مات یا براق ؟

سرامیک مات یا براق

سرامیک مات یا براق ؟ اگر شما هم در انتخاب کاشی مات یا براق برای سرویس ، کف ساختمان و … مردد هستید، این مطلب را از دست ندهید.

سرامیک های مات

انواع سرامیک مات همیشه طرفداران خود را داشته است. این افراد در خرید کاشی و سرامیک مات درنگ نمیکنند و برای سرویس، کف ساختمان و فضاهای دیگر از سرامیک های مات استفاده میکنند.

البته سرامیک های مات به عنوان کفپوش حمام ، آشپزخانه و کف ساختمان مناسب هستند. زیرا مهمترین ویژگی این نوع سرامیک ها ، پنهان کردن گرد و غبار و سایر لکه ها میباشد. سرامیک کف سرویس مدل لیبرا

مزایای سرامیک مات:

1- پنهان کردن گرد و غبار و لکه ها

انواع سرامیک های مات خلاف سرامیک های براق گرد و غبار را بهتر پنهان میکنند و نیاز به نظافت منظم ندارند.

2- لغزنده نبودن

انواع سرامیک ها برای هتل ها و حمام ها بسیار مناسب هستند زیرا لغزش آنها بسیار کمتر از سرامیک های براق میباشد. البته این نوع سرامیک ها در هنگام خیس شدن ممکن است کمی لیز شوند.

ماربل Marbell
سرامیک مات مدل ماربل

3- ظاهر شیک و آرامش سرامیک های مات

اگر به دنبال ایجاد فضاهای مینیمال هستید. فضای مینیمال چیست؟سرامیک مات بهترین گزینه میباشد چرا که نور را به خود جذب میکند و بازتاب ندارد. در حال حاظر سرامیک های مات در انواع و طرحهای مختلف عرضه میشود.

رنگ های تیره و خنثی تاثیرات بسیار زیادی بر ایجاد فضاهای آرام دارند و بسیار برای مطالعه و کتابخانه مناسب هستند.

معایب سرامیک مات

مزایای سرامیک های مات را بررسی کردیم. البته این یک طرف ماجرا هست پس معایب آن را نیز در نظر داشته باشید:

1- نظافت سخت سرامیک های مات

هرچند این نوع سرامیک ها بسیار ساده گرد و غبار را پنهان میکنند ولی تمیز کردن آنها هم نسبت به سرامیک های براق سخت تر است

2- کوچکتر نشان دادن فضا

سرامیک های مات در مقایسه با سرامیک های براق کمتر نور را بازتاب میدهند. به همین دلیل فضای شما کوچکتر نمایان خواهد شد. البته این نوع سرامیک ها برای سالن های بزرگتر مناسب تر هستند.

سرامیک های براق

همانطور که از اسم این سرامیک ها مشخص است، براق هستند و بازتاب نور بیشتری دارند. سرامیک های براق به ساخت فضای لوکس و درخشان کمک بسیاری میکند.

مزایای سرامیک براق

در ادامه با ما همراه باشید تا مزایای سرامیک براق را بررسی کنیم:

1- نظافت راحت

نظافت این سرامیک ها به خاطر براق بودنشان بسیار آسان است. پس بهتر است برای سرویس، حمام و دستشویی از این نوع سرامیک ها استفاده کنید. یک مکان دیگر برای این نوع سرامیک ها بین کابینت میباشد که براحتی چربی ها از روی آن پاک شوند.

2- بزرگتر نشان دادن فضا

بازتاب سرامیک براق بیشتر از سرامیک مات است و به نور اجازه میدهد در همه فضا پخش شود. بنابراین سرامیک براق بهترین گزینه برای ابعاد و فضاهای کوچک است.

3- پرنور نشان دادن فضا

کلکته

معایب سرامیک های براق

1- لکه پذیری بالا سرامیک های براق

کاشی براق گرد و غبار، لکه ها را به سادگی نمایان میکند. بنابر این این نوع سرامیک های به نظافت بیشتری احتیاج دارند، البته تمیز کردن این کاشی ها بسیار آسان است

2- لغزندگی

سرامیک های براق، سطح سیقلی دارند و همین مورد باعث لیز شدن آنها میشود به خصوص اگر خیس شده و یا در محیط های مرطوب استفاده شوند. بنابراین توصیه میکنیم از کاشی های براق برای کف سرویس استفاده نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *